تاریخ انتشار: 25 مرداد 1389 - 14:30:26
 نسخه چاپی ارسال به دوستان
تغییرات آزمون دکتری

معاون آموزشی وزارت علوم با تشریح آخرین جزئیات نحوه برگزاری آزمون دکتری سراسری از سال تحصیلی جدید از اعلام جزئیات برگزاری آزمون نیمه متمرکز دکتری در مهر ماه خبر داد و گفت: احتمال به تعویق افتادن زمان آزمون و برگزاری چند آزمون در سال وجود دارد.

حسین نادری منش امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر درباره آزمون دکتری گفت: برای برگزاری آزمون دکتری آئین نامه ای در دست تدوین است که تا مهر ماه به دانشگاهها ابلاغ می شود. این آئین نامه در راستای جلوگیری از فرایندهای تکراری در حین برگزاری آزمونهای دکتری توسط دانشگاهها تدوین می شود.

وی با بیان اینکه از این پس آزمون دکتری به صورت نیمه متمرکز برگزار می شود اظهار داشت: در ابتدا آزمون سراسری میان دانشگاهها برگزار و سپس بر اساس سطح علمی و اولویت دانشجو سه برابر ظرفیت دانشجو به دانشگاههای مجری دکتری معرفی می شوند تا دانشگاه گزینش نهایی را پس  از انجام مصاحبه انجام دهد.

اعلام جزئیات برگزاری آزمون نیمه متمرکز دکتری در مهر ماه

معاون آموزشی وزارت علوم ادامه داد: بر اساس این آئین نامه جدید که جزئیات آن تا مهرماه اعلام می شود احتمال برگزاری چند آزمون دکتری در سال و یا به تعویق افتادن آزمون دکتری وجود دارد.

وی همچنین درباره تغییر در برگزاری آزمون کارشناسی ارشد نیز گفت: با توجه به درخواست برخی دانشگاهها مبنی بر برگزاری دو مرحله ای آزمون کارشناسی ارشد، نحوه گزینش دانشجو در این دوره نیز در دست بررسی است.

زمان آغاز سال تحصیلی دانشگاهها

نادری منش درباره زمان آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاهها نیز گفت: زمان بازگشایی دانشگاهها در سال تحصیلی جاری تغییری نکرده است و مانند سال گذشته دانشگاهها از دهه آخر شهریور ماه اقدام به ثبت نام می کنند تا رفته رفته در اول مهرماه کلاسهای درس تشکیل شود.