دستگیری مردی در تهران که از خانه‌های مردم فیلم می‌گرفت

جام جم نوشت: مردی که نیمه‌شب مخفیانه وارد منازل مردم می‌شد و از زندگی خصوصی آنها عکس می‌گرفت، در آخرین اقدام خود با هوشیاری همسایه‌ها ناکام ماند و دستگیر شد.

به گزارش «جام‌جم»، نیمه‌شب جمعه گذشته یکی از ساکنان مجتمعی در غرب تهران پس از ورود به پارکینگ خانه‌اش، متوجه شد مردی از تراس خانه یکی از همسایه‌ها داخل پارکینگ پرید.
مرد همسایه به گمان اینکه آن مرد دزد است، با داد و فریاد از همسایه‌ها کمک خواست. در پی این ماجرا مرد غریبه با چاقو مرد همسایه را تهدید به مرگ کرد و هراسان از محل متواری شد.
در همین موقع، همسایه‌ها که به پارکینگ مجتمع آمده بودند، به جست‌وجوی مرد چاقو به دست پرداختند تا اینکه وی را هنگام سوار شدن به یک خودروی عبوری شناسایی و دستگیر کرده و او را به کلانتری 141 گلستان تهران منتقل کردند.
مرد بازداشت‌شده در بازجویی‌های پلیسی ادعا کرد، همسایه‌ها او را به اشتباه دستگیر کرده‌اند. به دنبال اظهارات متناقض متهم، ماموران به بررسی گوشی تلفن همراه او پرداختند که مشخص شد 13 عکس از زندگی خصوصی یک زوج که ساکن مجتمع هستند، همراه صدها عکس غیراخلاقی دیگر در تلفن همراه وی وجود دارد. ماموران در ادامه تحقیقات پی بردند تصاویر خصوصی زندگی آن زوج به طور مخفیانه و از پشت پنجره یکی از اتاق‌ها گرفته شده است.با مشخص شدن این موضوع، زوجی که عکس آنها از سوی متهم گرفته شده بود، به مرکز پلیس احضار شده و مورد تحقیق قرار گرفتند.
مرد خانواده در اظهاراتش گفت: با متهم آشنایی ندارم و نمی‌دانم او به چه انگیزه‌ای از زندگی خصوصی من و همسرم عکس تهیه کرده است. در حالی که تحقیقات در این رابطه ادامه داشت، زنی همراه 2 دخترش با حضور در کلانتری از متهم بازداشت شده شکایت کردند. این زن در تشریح ماجرا به پلیس گفت: من و دخترانم در خواب بودیم که با شنیدن سر و صداهایی از بیرون، از خواب بیدار شدیم. من برای بررسی موضوع به سمت تراس رفتم و مردی را دیدم که با گوشی تلفن همراهش در حال عکاسی است.
با ثبت اظهارات این زن و دخترانش، ماموران از آنها خواستند تا متهم را در بازداشتگاه پلیس شناسایی کنند که به این ترتیب هویت متهم تایید شد. با تشکیل پرونده قضایی، متهم که از سوی دو خانواده شناسایی شده بود، برای ادامه تحقیقات به شعبه یازدهم بازپرسی دادسرای ناحیه 5 تهران انتقال یافت.