در هفته نخست مردادماه ؛
6 صندوق سرمایه‌گذاری از بورس پیشی گرفتند
بازدهی متوسط بورس تهران در هفته منتهی به ششم مردادماه جاری 82/2 درصد بود که شش صندوق سرمایه گذاری توانستند بازدهی بیش از این مقدار را کسب کنند.
بر اساس گزارش مدیریت نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار، شش صندوق سرمایه گذاری در سهام بازدهی بیش از بورس تهران را در هفته نخست مردادماه جاری به دست آوردند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، بازدهی متوسط بورس تهران در هفته منتهی به ششم مردادماه جاری 82/2 درصد بود که شش صندوق سرمایه گذاری توانستند بازدهی بیش از این مقدار را کسب کنند.


کارشناس مدیریت نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار ارزش صندوق های سرمایه گذاری در پایان هفته نخست مردادماه را حدود 5138 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت :
بیشترین ارزش در بین صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام متعلق به صندوق های سرمایه‌گذاری یکم ایرانیان، سرمایه‌گذاری ممتاز و مهر ایرانیان بود.


ایمان مقدسیان با بیان اینکه سرمایه‌گذاران حقیقی بیش از 70‌درصد واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق‌ها را به خود اختصاص داده‌اند، اظهار داشت : سرمایه‌گذاران حقیقی در صندوق‌های سرمایه‌گذاری پارس، کارآفرین و نوین سامان بیشترین‌درصد تملک را در اختیار دارند.


كارشناس مدیریت نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس افزود: در بین 4 صندوق سرمایه‌گذاری در سهام با اندازه بزرگ، صندوق سرمایه‌گذاری ممتاز در ماه و هفته اول مردادماه جاری بیشترین بازده‌ها را به دست آورد.


همچنین در دوره یکساله منتهی به هفته اول مرداد ماه صندوق سرمایه‌گذاری آگاه با 98‌درصد بیشترین بازده را به خود اختصاص داد و صندوق‌های سرمایه‌گذاری پویا با 92 و سهم آشنا با 75‌درصد در رتبه های بعدی قرار گرفتند.